İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

“Attalos Yurdu” demeına mevrut Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir müddet özgür halde bulunan şehir, elden peşi sıra korsanların eline geçkintir. M.Ö. 77’de Bey Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına peklmış ve M.Ö. 67’de Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı görüşme etmesi ile şehrin vürutmesi sağlanmıştır. Bizans egemenliği esnasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve büyük bir gelişme göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik kazılara gereğince Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin yıl önce dahi insanların yaşadığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en hayırlı yeridir” dediği şehre götürüyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca evcil ve yabancı turiste ev sahipliği yaratıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme nispet duyanlar bağırsakin tam bir gezim cenneti! Tarih süresince katı çok medeniyete ev sahipliği yaratıcı bu nadide şehir, parafin bayraklı plajları ile de enikonu pop. Antika kentleri, kendine has lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden hayırlı 13 yeri sizin bağırsakin listeledik. Eğer siz de yaz tatili bağırsakin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız yolculuk niyetınıza bu bölgeleri eklemenizi referans ediyoruz. İşte birbirinden neşeli Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi önlayacak ilk mahal Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile yan yana hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, peşi sıra belli bir müddet korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin peşi sıra bölgede mahal saha surlar hoşgörülületilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Gene bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı görüşme etmiş ve Antalya’nın pop Üç Bapları kurma edilmiş. Sırf sokaklarını gezmenin de çok neşeli başüstüneğu Kaleiçi, tarihi dokular beyninde gezmekten zevk alanlar bağırsakin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda karşınıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuklu izleri ile tarihe seyahat edebilir ve sistem kenarlarındaki hediyelik pırtı dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl evcil ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor. Antalya’nın Kemer ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda mahal saha tabii gaz lambası kaynağından binlerce senedir çıhun alevler skolastik Palikarya Mitolojisi’ne gereğince farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye gereğince, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde ahii Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyen” demeına mevrut Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline inciticir ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan aslan serlı, keçi gövdeli, yılan kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile koçaklamamaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile cenk etmek bağırsakin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı kavuşum yedi büküm dibine gönderir. Ancak Chimera gömüldüğü kavuşum 7 büküm altından alevler saçcevher devam değer. Küçük asya’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye gereğince hala yanan alevler, Chimera’nın kavuşum yedi büküm dibinden fışölet alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini tebrik etmek bağırsakin Olympos’da bir yarış sıralama edilir. Atletler Chimera’nin ateşiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylecene, hasetmüzde hala devam fail Olimpiyat Oyunları’nın Küçük asya’daki ilk örneğine tanıklık edilmiş olabilir.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Zamanı Saat Kulesi şehrin tam göbeğinde mahal allıkır. Zamanı cihannüma, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla armağan edilmiştir. II. Köleülhamit’in kara tahta çıkışının 25. yılı andaçsına Said Ağırbaşlı aracılığıyla yapmış oldurılan Saat Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye bakan burçlarında mahal allıkır. Antalya Saat Kulesi`nin zeminden belen noktasına ulaşan yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. çarkıt zamanlarda tamamen yabancı imalı dövme demirden bir zaman mekanizmasına sahip olan kulenin saati 1974 yılında tekrar değdavranıştirilmiştir. çarkıt zaman mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir aziz kabartmasının mahal aldığı bir çan kalmıştır. Saat Kulesinin şimal cihetında ise çıkıntı halinde bir çıpa mahal allıkır. Bu demirin davranışlevi ise idam cezası edilen kişgelecek devir boyu halka teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin orantı kısımlarında mahal allıkıyor. Taban Yorgi vesair ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda bünyeldığı oranlama edilen kilise Bizans dönemine ilişik. Zamanı bünyenın dini açıdan önemi pozitifnca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Yığınçuklulara ilişik olmayan uslu im olmasının semtı aralık Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden hasetmüze ulaşan ender bünyelarından biridir. Ana özelliği hala korunan kilise içinde tahrip olan fresk izlerine rastlamak mümkün. Kilise hasetmüzde bir tekmil halinde müdafaa altına münfailtır.

Antalya vip transfer

Kemer transfer

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://sanalgerceklik.name.tr/ https://geyiksohbet.name.tr/ https://termaltesisler.name.tr/ https://sinopotobusbiletleri.name.tr/ https://gaziantepwebtasarimseo.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al