İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun temel sebebi HPV adı verilen human papilloma virarkaür. Gayrı bir dışa vurum ile HPV olarak adlandırılan insan papilloma virüslerinin menşe olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün utanmaü çok türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine niye evet. Siğiller çoklukla insanoğluın ten rengine bakarak oluşmaktadır. Sade iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de hak siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu insan vücudu için zararlı olmamakta ve rastgele bir tedavi uygulanmaksızın resen geçebilmektedir. Bununla beraberinde huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise tedavi edilmesi gereklidir. Siğillerde kanama ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere diğer cilt emrazı ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa sargılı seboreik siğil varsa mutlaka uzman bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir araba olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya başladığında hastalar doktora başvuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin taçı aralık kaşıntı, yanma ve kanama üzere sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Münasebet Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok adetda farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden bazıları hem kadınlarda hem de erkeklerde genital siğillere niye oluyor. Ancak temelı kişilerde siğiller ya da rastgele farklı bir gösterge de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda tensel ilişkiye tutmak Çok adetda partnerle korunmasız ilişkiye girişmek Seksüel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin ince olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Minval Harisar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla şekil haristığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının yetişkin bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe sargılı ekstra bir sıkıntı meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye sargılı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları yetişkin olan siğillerde bu mesele yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olanaklı Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom kullanmaıdır. Çünkü HPV virüsü tensel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek için de tensel ilişkide kondom kullanılması önem taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Hanımefendilerin olabildiğince enerjik tensel yaşyalnız başlamadan önce aşı yapmış oldurmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve erkek çocuklara aşı binalması mümkün olabiliyor. Ancak bu dönemde aşı binalmadıysa ilerleyen dönemlerde de binalabilir. 45 yaşına kadar olan hanımlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al https://sanalgerceklik.name.tr/ https://geyiksohbet.name.tr/ https://termaltesisler.name.tr/ https://sinopotobusbiletleri.name.tr/ https://gaziantepwebtasarimseo.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al puff bar satın al