İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan dü mefhum. Fakat bu dü mefhum konuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online tuzakışdataş firmaları ve internetten satış yapan e-ticaret siteleri için eleştiri olan bu dü mefhum, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek adına önemlidir. Her dü mefhum da web sitelerinin kontrol motorlarındaki görünürlüğünü artırmaya yardımcı evet, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu makaslamakmızda gün gün birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı az buçuk daha aççalım ve bu arada inceleyelim.

SEM: Kontrol Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türki olarak Kontrol Motoru Pazarlaması, markaların kontrol motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması için meydana getirilen çtuzakışmalara denir.

Kontrol motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, kontrol motorlarında ücretli reklam çalımı gerçekleştirilerek web sitelerinde gidiş geliş arkaışı konulemlerinin hepsine denir. En popüler ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve marka değerini artırmaya yönelik bir çtuzakışma olan SEM, müşteri kitlesini imar etmek açısından da epey önemlidir. Hassaten SEM çtuzakışmaları ile trafiğinizi müdrike arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Kontrol Motoru Optimizasyonu olarak da bilinen SEO çtuzakışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çtuzakışmalardır. SEM muayyen bir bütçe için verilen reklamları kapsarken SEO çtuzakışmaları muayyen anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde buyurmak için meydana getirilen çtuzakışmalardır. Gelin, bu katlaştırmayı az buçuk daha aççalım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çtuzakışmaları arasındaki fark; mafevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret katlığında, SEO’nun ise içerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde binalabilmesidir. Doğrusu SEO için en özellikle içeriği üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi için yeni bir ödeme binalmaz.

Bunun dışında bir önemli fark da hızdır. SEM çtuzakışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi güdük müddet içerisinde artırabilirsiniz. Bunun aksine SEO çtuzakışmaları ise uzun soluklu çtuzakışmalardır. SEO çtuzakışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri kadem kadem yapmalkaloriız.

Bu dü dijital pazarlama mefhumı arasındaki bir başka önemli fark da doğallıktır. SEM çtuzakışmaları ücretli reklam çtuzakışmaları başüstüneğu için doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çtuzakışmalarında bu hesap değişikdır. SEO çtuzakışmaları daha doğal icraatı kapsar ve sitenize daha uzvi bir gidiş geliş akışı katkısızlar.

Bu dü mefhum, içerik bakımından da başkalık gösterir. SEO çtuzakışmalarındaki içerikler kullanıcı deneyimini artırmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Doğrusu daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çtuzakışmalarında ise uğur daha ticari başüstüneğu için içerikler SEO çtuzakışmalarındaki gibi olmayabilir.

Fakat bu yeltenmek değildir ki SEM içerikleri kalitesizdir. Sadece dü mefhum arasındaki içerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hassaten belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden daha eksiksiz ya da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına göre ikisinden de faydalanılabilir.
Hatmızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam buyurmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Bitiren Davranışları: Sayısal Tahavvülün Yükselişi makaslamakmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://sanalgerceklik.name.tr/ https://geyiksohbet.name.tr/ https://termaltesisler.name.tr/ https://sinopotobusbiletleri.name.tr/ https://gaziantepwebtasarimseo.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al puff bar satın al